Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/languages/pl_PL.php on line 1
About
  • Jak założyć stronę WWW

    by bg
    Liczba komentarzy: 0

    Jak założyć stronę WWWNa samym początku musisz uświadomić sobie, że strona internetowa nie jest celem samym w sobie, ale jest środkiem do osiągnięcia konkretnych celów biznesowych. Ona MUSI być elementem przemyślanej polityki marketingowej, systemu sprzedaży oraz obsługi klienta.

    Co potrzeba na start?

    Zacznę od opisania kwestii związanych z pierwszymi czynnościami, jakie zwykle należy wykonać decydując się na założenie własnej strony WWW. Do rzeczy…

    Aby Twoja witryna mogła ukazać się w Internecie potrzebujesz mieć: domenę, hosting oraz pliki ze stroną. Domena jest internetowym adresem (nazwą), który pozwala na zlokalizowanie strony w sieci. Po wpisaniu owej nazwy w pasku adresu w przeglądarce zostajesz przekierowany do miejsca, gdzie znajdują się pliki z Twoją stroną – to miejsce to serwer. Hosting natomiast to usługa polegająca na udostępnianiu takiego miejsca na jakimś serwerze. Pliki ze stroną to po prostu oprogramowanie odpowiedzialne za wyświetlenie formy graficznej i obsługę funkcjonalną witryny.

    domena + hosting + plikiJeśli zdecydujesz się zamówić stronę WWW u nas – wszystkie czynności związane z rejestracją domeny, wykupieniem i konfiguracją serwera oraz instalacją witryny wykonamy za Ciebie. Dodatkowo wykupując domenę i hosting u nas – za pierwszy rok nie zapłacisz ani grosza!

    Domena – jest. Hosting – jest. Co dalej?

    Kiedy zarejestrowana zostanie domena i wybrany hosting, pozostaje nam zdobyć pliki z Twoją stroną. Pamiętaj, że stworzenie dobrej strony to nie tylko umiejętności techniczne, sprawne kodowanie i znajomość najnowszych osiągnięć w branży. Dobra strona to przede wszystkim dobra zawartość, a ta powinna zależeć od Ciebie – od tego, co chcesz przekazać swoim klientom i jak chcesz z nimi rozmawiać – nie zapominając, że „jak nas widzą tak nas piszą”.

    Wiem, co chcę powiedzieć, ale nie wiem jak to zrobić

    Jeżeli masz już wypracowaną wizję swojej strony, pozostaje tylko wdrożyć pomysł w postaci oprogramowania. Nie obawiaj się – nie musisz umieć programować. Oto 4 najpopularniejsze sposoby na zdobycie plików z Twoją stroną:

    1. Tworzenie plików samemu (tę opcję wykluczyliśmy w poprzednim akapicie).
    2. Korzystanie z kreatora.
    3. Darmowe systemy zarządzania treścią.
    4. System autorski lub dedykowany.

    Jak zdobyć pliki na stronę internetową
    Poniżej pokrótce omówię każdy z nich, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania.

    Kreator

    Kreator stron WWW umożliwia własnoręczne stworzenie prostej strony. Co prawda możemy spotkać kreatory pozwalające na stworzenie rozbudowanej witryny bądź sklepu, jednak w praktyce nadają się one wyłącznie do tworzenia prostych stron wizytówek.

    Osiągnięcie efektu końcowego – ładna i funkcjonalna strona – wymagać będzie od Ciebie sporych chęci, poświęcenia dużo wolnego czasu i zmysłu estetycznego.

    Darmowe systemy zarządzania treścią (CMS)

    CMS (Content Management System) – system zarządzania treścią – to najkrócej mówiąc oprogramowanie, które pozwoli Ci zarządzać stroną z panelu administratora. Na tego typu systemach można zbudować większość typów stron: informacyjne, firmowe, sklepy, blogi oraz fora dyskusyjne.

    Założenie strony na darmowym systemie pozwoli Ci dużo zaoszczędzić. Koszty poniesiesz wyłącznie za dostosowanie systemu do Twoich wymagań oraz za szablon graficzny. Przykładami takich systemów są: WordPress.org, Joomla, Drupal, Prestashop, phpBB.

    My także wykonujemy strony WWW w oparciu o darmowy CMS. Zapraszam do naszej oferty lub skontaktuj się z nami bezpośrednio aby poznać szczegóły.

    System autorski lub dedykowany

    Systemy te tworzone są przez agencje, takie jak nasza, na potrzeby swoich klientów. System autorski używany jest w wielu projektach, natomiast system dedykowany projektowany jest pod jednorazowe zlecenie.

    Jeżeli potrzebujesz niespotykanej funkcjonalności lub architektury – to rozwiązanie jest dla Ciebie.

    My także wykonujemy strony WWW w oparciu o autorskie i dedykowane systemy CMS. Zapraszam do naszej oferty lub skontaktuj się z nami bezpośrednio aby poznać szczegóły.

    Które rozwiązanie jest najlepsze?

    Wybór sposobu budowania strony do niedawna był mocno sprzężony z tym, jakim budżetem się dysponowało. Teraz w zasadzie można powiedzieć, że przy ogromnym rozwoju darmowych rozwiązań (nad którymi pracują programiści z całego świata) stworzenie przyzwoitej strony nie generuje już takich kosztów.

    Jak rozwiązanie założenia strony jest najlepsze?

    Krótkie podsumowanie:

    • jeżeli brakuje Ci funduszy i nie znasz dobrze języków potrzebnych do budowania stron – skorzystaj z kreatora
    • jeśli nie znasz się na tworzeniu stron i jednocześnie liczysz się z kosztami – zleć wykonanie strony w oparciu o darmowy CMS
    • jeżeli masz wizję witryny z autorską funkcjonalnością i zależy Ci na jak najlepszym odbiorze przez swoich klientów – zleć napisanie dedykowanego serwisu

    Jeśli nie wiesz co jest dla Ciebie najlepsze, nasi Doradcy pomogą Ci wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

    Pamiętaj!

    Po wyborze odpowiedniego rozwiązania możesz cieszyć się gotową i działającą stroną WWW. Jest to jednak dopiero początek drogi w Twoim e-biznesie. Potencjalny klient musi przejść konkretną ścieżkę, aby dowiedzieć się o Twojej witrynie, wejść na nią i wykonać oczekiwaną akcję. O tej ścieżce napiszę w kolejnych poradach.


  • Fatal error: Cannot redeclare SearchFilter() (previously declared in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/functions.php:24) in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/comments.php on line 24