Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/languages/pl_PL.php on line 1
About
 • Co to jest SEO i dlaczego jest takie ważne?

  by bg
  Liczba komentarzy: 0

  Co to jest SEO?

  SEO (Search Engine Optimization) – dosłownie optymalizacja witryny dla poprawy jej pozycji w wyszukiwarce.

  Oczywistym jest, że każdy właściciel witryny internetowej chce aby to właśnie jego strona była najlepiej oceniania przez wyszukiwarkę, przez co pojawiała się na wyższych pozycjach podczas wyszukiwania. W ten sposób jest szansa na zdobycie większej liczby odwiedzin.

  Czym różni się SEO od Pozycjonowania?

  Oba pojęcie są komplementarne bo zarówno SEO ma związek z pozycjonowaniem i na odwrót.

  Pozycjonowanie to czynności mające na celu doprowadzenie i utrzymanie witryny internetowej na najwyższych pozycjach wyników wyszukiwania dla wybranych fraz lub słów kluczowych.

  Przykład:

  Właściciel restauracji „Smaczne Obiady” chce aby jego strona WWW znalazła się na jak najwyższych pozycjach po wpisaniu do wyszukiwarki Google fraz: „restauracja Rzeszów”, „catering Rzeszów”.

  Zleca więc pozycjonowanie swojej strony.

  Osoba lub firma, który wykonuje pozycjonowanie poprzez odpowiednią optymalizację oraz linkowanie doprowadza do zamierzonego efektu. Na tym właśnie pozycjonowanie się kończy.

  Czym więc w takim razie jest SEO?

  SEO zajmuje się optymalizacją całej witryny WWW w taki sposób aby wszystkie treści oraz materiały na tej stronie były w pełni indeksowane oraz żeby wyniki wyszukiwania prezentowały jak najwyżej strony, która została poddana optymalizacji SEO.

  Przykład:

  Właściciel restauracji Smaczne Obiady chce aby jego strona WWW znalazła się na jak najwyższych pozycjach gdy internauta szuka informacji, które są zawarte na jego stronie.

  Dzięki przeprowadzonej optymalizacji SEO na stronę restauracji Smaczne Obiady wchodzą osoby, które wpisały takie frazy jak:

  • Smaczne Obiady
  • Restauracja Rzeszów
  • Smaczne Obiady Restauracja
  • Smaczne Obiady Rzeszów
  • Restauracja Rzeszów Smaczne Obiady
  • obiad schabowy cena Rzeszów
  • oraz inne długie frazy

  Długie frazy, które generują ruch na naszej stronie nazywane są Long Tail (Długi Ogon), który ma szczególnie duże znaczenie w dużych serwisach WWW np. sklepach internetowych.

  Teraz widzimy różnicę. SEO dotyczy szerszego akspektu niż pozycjonowanie ponieważ, odpowiada za wyświetlanie się na najwyższych wynikach wyszukiwania nie tylko wybranych fraz, ale wszystkich treści będących składnikiem strony.

  Dla SEO istotniejszą rolę jest budowa i zawartość strony, a dla pozycjonowania linki prowadzące do tej strony.

  Dlaczego SEO jest ważne?

  Teraz odpowiedź na to pytanie jest prosta. SEO pozwala nam zwiększyć ruch na naszej stronie dzięki długim frazom będącym korelacją treści jakie są na optymalizowanej witrynie a zapytaniami internautów w wyszukiwarkach.

  Jeżeli interesuje Cię poddanie swojej witryny optymalizacji SEO – skontaktuj się z nami.

  Zapraszam Cię do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz pytaniami w komentarzach.


 • Fatal error: Cannot redeclare SearchFilter() (previously declared in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/functions.php:24) in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/comments.php on line 24