Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/languages/pl_PL.php on line 1
About
 • Co to jest CMS i dlaczego jest tak ważny?

  by bg
  Liczba komentarzy: 0

  Co to jest CMS?

  Zawrotny rozwój dzisiejszego internetu oraz rosnąca liczba internautów sprawiają, że dostęp do konkretnej informacji jest kluczowym elementem skutecznego e-marketingu. Standardowe zlecenia na strony WWW i aplikacje internetowe to dość spory wydatek – zarówno pieniężny jak i czasowy.

  W podejściu standardowym należy najpierw zaprojektować witrynę od strony graficznej i programistycznej, następnie ją napisać i wdrożyć. Niejednokrotnie jednak okazuje się, że efekt końcowy nie zadowala w pełni i w konsekwencji z upływem czasu chcemy wprowadzać jakieś zmiany.

  Na obcięcie kosztów wdrażania i dalszej administracji stroną pozwalają właśnie Systemy Zarządzania Treścią – CMS.

  Czym jest System Zarządzania Treścią?

  System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) – oprogramowanie pozwalające na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie internetowym zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły (źródło Wikipedia).

  Jakie korzyści niesie za sobą zbudowanie strony w oparciu o system CMS?

  W zasadzie można powiedzieć, że budowa strony CMS niesie za sobą same korzyści, a występujące przy tym wady można pominąć. Oto najważniejsze zalety:

  • treść na stronie można edytować z poziomu przeglądarki internetowej
  • wprowadzone zmiany są natychmiastowo widoczne  na stronie
  • szybka zmiana wyglądu i układu strony przez bardziej zaawansowanych użytkowników
  • łatwość w rozbudowie systemu o nowe funkcjonalności
  • łatwość w implementacji wielojęzycznej strony
  • gotowe mechanizmy i funkcjonalności sprawdzone przez tysiące użytkowników
  • możliwość budowy prostych stron, rozbudowanych witryn, portali oraz sklepów internetowych

  Jeżeli interesuje Cię budowa strony w oparciu o system CMS – skontaktuj się z nami.

  Zapraszam Cię do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz pytaniami w komentarzach.


 • Fatal error: Cannot redeclare SearchFilter() (previously declared in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/functions.php:24) in /domains/arav.pl/public_html/wp-content/themes/arav/comments.php on line 24